title
title
title
title
title
title
title
title
חצי מרתון ה-40


ביום שישי, תחת גשם שוטף ומזג אויר חורפי במיוחד הגיעו קרוב ל- 2,500 רצים מכל רחבי הארץ לרוץ באליפות ישראל בחצי מרתון עמק המעיינות. המרוץ המתקיים מדי שנה, כבר ארבעים שנה, בשבוע הראשון של חודש דצמבר, מהווה הכנה לרצי מרתון טבריה. לאורך כל השבוע חולקו ערכות לרצים עם חולצות וחוברות שהופקו במיוחד למרוץ, וכן מספרי החזה. הערכות חולקו בתל אביב, חיפה, ירושלים וערב המרוץ, בספרינג ואלי - המיזם לשיווק דיגיטלי שבעמק המעיינות, שם חיכתה לבאים גם ארוחת פסטה ומרקים חמים.

ערב המרוץ, התארחו כחמישים רצים בבתי התושבים בעמק כחלק מיוזמה של מחלקת הספורט שגם הפיקה את המרוץ כולו. המקצה הראשון של אופני היד הוזנק ביום שישי, בשעה 7:55, מהכניסה אל הגן הלאומי גן השלושה. מקצה חצי מרתון הוזנק כ- 10 דקות אחריו, ובשעה 9:00 הוזנק מקצה של 10 ק"מ.

הגשם לא פסק לאורך כל הבוקר. וילדי העמק ליוו את הרצים לאורך המסלול שעבר דרך גשר בית השיטה, שדה נחום, בית שאן, מסילות, ניר דוד, גן השלושה בתחנות החלוקה של המים. תמונת הזנקת המרוץ, כשאלפי רצים עומדים על קו הזינוק היא מרהיבה בכל פעם ומצליחה לרגש מחדש ולתת תחושת שייכות וגאווה למפעל הנהדר, שהחל בשנת 1978 והיה אחד המרוצים הראשונים בארץ. המרוץ הוא אירוע הספורט הגדול והמשמעותי בעמק שהקהילה כולה שותפה לו.


תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏מגרש כדורסל‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏

תגובות לדף