title
title
title
title
title
title
title
title
מעתיקים גיאופיטים


בחודשים הקרובים תחלנה עבודות פיתוח התשתיות באזור הישוב החדש מיטל, שיקום בצמוד למלכישוע על הגלבוע המזרחי. לקראת תחילת עבודות התשתית על ההר הוצאו פקעות ובצלים של פרחי בר רבים ומגוונים ממקום מושבם והועתקו לפיסת קרקע חדשה על ההר וביניהם פקעת של רקפת המוערכת כבת מאה שנים. בחודש האחרון נעשתה פעולה רחבת היקף שבה הוצאו אלפי גיאופיטים (הבצלים והפקעות של פרחי הבר) מסוגים שונים: רקפות, נוריות, סחלבים, אירוסים ועוד. אלה הועברו לשטחים אחרים על ההר אשר אינם מיועדים לבנייה כלשהי, ולכן בשנה הבאה ובשנים הבאות ישובו לפרוח ולהמשיך להתרבות.

ביום שישי האחרון, הסתיים חלקו האחרון של מבצע העתקת הגיאופיטים ועשרות ילדים ותושבי העמק וההר לקחו חלק בהטמנת הבצלים והפקעות במשכנם החדש בסמוך לאתר התיירות 'חוות הרוח'. 

השמירה על הפריטים השונים הייתה אחת הראשונות במעלה החל משלב התכנון של הישוב ולכן עם ההכנות לתחילת עבודות הפיתוח וכניסת הכלים הכבדים לשטח נכנסו לפעולה אנשי המקצוע שתפקידם היה לאסוף את פרחי הבר מהשטח ולהביאם אל חלקות שטח חדשות על ההר. העברת הגיאופיטים היא פעולה שנועדה לשמור על הטבע, לאפשר המשכיות ולתת לגאופיטים מקום חדש שבו ישתלבו וימשיכו להיות חלק מהנוף הקיים של ההר. כמי שחיים באזור שכולו טבע - חובה עלינו לשמר את יופיו וייחודיותו למעננו ולמען הדורות הבאים.


תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏‏ילד‏, ‏צמח‏‏‏, ‏‏דשא‏, ‏‏עץ‏, ‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏ ו‏טבע‏‏‏

תגובות לדף