title
title
title
title
title
title
title
title
סימולטור


בחמישי האחרון יצאו כל מכלולי החירום של המועצה יחד עם צוותי צח"י של כפר רופין, מעלה גלבוע, ניר דוד ושדה אליהו למפקדת פיקוד העורף ברמלה לתרגיל סימולטור המדמה רעידת אדמה.

תרגיל הסימולטור הוא ייחודי ובמסגרתו מתאמנת הרשות כולה לצד אנשי פיקוד העורף, ומטרותיו - תרגול תהליכי עבודת מטה החירום, תרגול תהליכי קבלת החלטות במצבי משבר ויצירת בסיס לרציפות תפקודית תוך שיתוף פעולה מלא עם פיקוד העורף.

אירוע רעידת אדמה קשה באזור הכנרת הוא תרחיש אשר עלול להתרחש באזור ולכן הושם דגש על השלכותיו על האזור ועל תפקוד הרשות על כל מכלוליה. במסגרת התרחישים שהוכנו למועצה - הרס רב של מבנים, לכודים, פצועים, נפגעים רבים, חסימות כבישים, הפסקות מים וחשמל במשך מספר ימים, קושי בתקשורת אל מול קריאות של אזרחים וישובים לעזרה. התרגול ארך כ- 6 שעות ובמהלכו תורגלו המכלולים על התקשורת ביניהם, על התקשורת עם הישובים, על היכולת לתת מענים ופתרונות לאירועים והיכולת לתפקד תחת לחץ ועומס מידע. בסיומו של היום הארוך יצאו כולם בתחושה של יכולת תפקודית טובה, עם צורך מתמיד לשפר את הפתרונות בשעת חירום.

התרגיל והתרחישים היו רק תזכורת לאירוע חירום שבו נצטרך לדעת לתפקד ולתת מענים במשך ימים רבים עד שיגיעו כוחות ההצלה והביטחון.

 

תמונה יכולה לכלול: ‏אדם אחד‏

תגובות לדף