title
title
title
title
title
title
title
title

טירת צבי


ליצירת קשר איש קשר: לימור ליפשולץ טלפון : 04-6078011 מייל: se meshek@tiratzvi.co.il


היסטוריה על קצה המזלג  טירת צבי הוא הקיבוץ הראשון שעלה על הקרקע במסגרת תנועת הקיבוץ הדתי. מייסדיו שבאו מבית מדרשה של הציונות הדתית בנו קיבוץ שמשלב בתוכו חיי תורה ועבודה.

טירת צבי הוקמה בכ"א תמוז תרצ"ז (1937) במסגרת יישובי "חומה ומגדל" על חוה חקלאית בשם "א-זרעא" שנרכשה בידי קק"ל מידי מוסא אל עלמי. האזור שכון וחם עם ביצות ויתושי אנופלס שגרמו לתחלואה המונית של קדחת והעמידו במבחן גדול את יכולתה של ההתיישבות להישרד לאורך זמן.

מותג "טירת צבי" למעדני בשר מעולים, מצוי היום בכל בית בישראל ובקהילות יהודיות בעולם. מוצרים אלו מיוצרים במפעל מודרני ומשוכלל שהוקם לפני כ-70 שנה על ידי מייסדי המקום ומעסיק כ-250 עובדים-חברי ותושבי הקיבוץ ותושבי האזור.


מסלולי קליטה 

טירת צבי שינתה את אורחות חייה ומשנת 2013 מתנהלת כקיבוץ מתחדש. תהליך השינוי לווה בבניית שני מסלולי קליטה: האחד - לחברות מלאה בקיבוץ ; השני- להצטרפות להרחבה הקהילתית כתושב קבע. 30 משפחות גרות בהרחבה או בונות ביתם בימים אלה.                                                                      

על מנת להכיר את הקיבוץ ואת סביבתו האקלימית המיוחדת, החליטו חברי הקיבוץ לאפשר התנסות בחיי הקהילה ע" הצטרפות לישוב כשוכרי דירות לתקופה מוגבלת של עד שנתיים ימים. ככלל ההצטרפות לקבוץ היא בסוף החופש הגדול על מנת לאפשר השתלבות טובה של  ילדי הנקלטים בקבוצות הגיל הרך וכיתות בלימוד בביה"ס האזורי "שקד" הנמצא בקיבוץ שדה אליהו


תהליך הקליטה

תהליך הקליטה  מתחיל בחורף הקודם למועד הקליטה המתוכנן, והוא נפתח בפניה למרכז הקליטה בצוות צמ"ד (צמיחה דמוגרפית), ומפגש אתו. המשך התהליך מלווה באירוח בשבת, בקיום מבחני השמה ובמפגש עם צוות החינוך והגיל הרך. המועצה של טירת צבי היא המוסד שמאשר תושבות במקום.  רק לאחר אישור המועצה מסוכמים כל הפרטים הטכניים של המעבר לטירת צבי לרבות חתימה על הסכם תושבות המסדיר את מסכת היחסים בין המ

שפחה לקיבוץ.


ליווי משפחות חדשות
כל משפחה שנקלטת בטירת צבי מקבלת ליווי צמוד ועזרה בתקופה הראשונה. כל משפחה חדשה מלווה ע"י משפחה ותיקה שעוזרת להכיר ולהבין את אורחות החיים של הישוב והקיבוץ המתחדש. בנוסף, נציגי ועדת הקליטה מסייעים לנקלטים בכל נושא שנדרש.


אוכלוסיית טירת צבי בינואר 2015
אוכלוסיית טירת צבי מונה 797 נפשות מהם:

195 - חברים, 25- חיילים ושנת שרות,  144- תושבים  ו- 130 זמניים.

סך הילדים במקום: 303
מהם בגיל הרך: 157 מהם בגיל ביה"ס: 146