title
title
title
title
title
title
title
title
ביקור שר הבינוי והשיכון


שר הבינוי והשיכון יואב גלנט וסגנו ז'קי לוי ביקרו אצלנו ביחד עם אנשי מחוז צפון והאגף לבנייה כפרית במשרד.

קיימנו ישיבת עבודה ב'עידן טכנולוגי' - המרכז לפיתוח טכנולוגי וחדשנות חינוכית - וסיירנו בפרויקטים שונים בעמק שקודמו בשיתוף משרד הבינוי והשיכון. בדיון הדגישו הצדדים את שיתוף הפעולה המצוין בין המועצה לאנשי המשרד וצוינה ההתקדמות הגדולה בהרחבות ביישובי המועצה ובפיתוח האזורי הכולל. בין יתר הנושאים שהועלו על סדר היום היו קידום פיתוח התשתיות, תקצוב ואכלוס הישוב החדש ליד מלכישוע, תקציבים למוסדות ציבור ותשתיות וותיקות בישובים צומחים, פתרונות למגורים זמניים - בתי אגודה וקרווילות, מודל תמיכה בתשתיות בקיבוצים שיתופיים, יציאה למכרז נוסף ופיתוח מראש של שכונה חדשה במנחמיה, המשך פרויקט שיקום שכונות גם בשנים הבאות ועוד.

השר גלנט אמר בסיור: "יש לעמק המעיינות ערך אסטרטגי עבור מדינת ישראל. בתור פינה שמוצבת בקצה המדינה עלינו להשקיע את המקסימום שאנחנו יכולים. גם אם הגבולות נראים שקטים בעת הזו, יש להם היסטוריה של לחימה ומאבק טרם קום המדינה, במלחמת השחרור ועד מלחמות ששת הימים וההתשה. האחיזה בקרקע, וההתיישבות במרחב, יחד עם הישגי צה"ל, הם שהביאו להסכם השלום עם ירדן ולביסוס הביטחון באזור. נמשיך להשקיע ולפתח את האזור, זהו אינטרס לאומי".

בסיכום הביקור הודינו לשר השיכון, ידיד ההתיישבות, על ראיית צרכי ההתיישבות בפריפריה ועל התמיכה והסיוע לעמק המעיינות, ולסגן השר ז'קי לוי על השותפות והסיוע לאזור כולו, על קידום פרויקט שיקום שכונות ועל עמידתו האיתנה לצד הפריפריה.תגובות לדף