title
title
title
title
title
title
title
title
סוף שנת הלימודים


היום סיימו תלמידי בתי הספר היסודיים את לימודיהם והצטרפו לחטיבות הביניים והתיכונים אשר יצאו לחופש בשבוע שעבר.

בשילוב של ישן וחדש עסקנו השנה בבתי הספר שלנו בציון 80 שנה לחומה ומגדל יחד עם חזרתה של רכבת לאזורנו. בית ספר רימון הקדיש שבוע מרכז לנושא ויצר ציור שדה יחד עם החקלאי והאמן פטר וינר. בבית ספר דקלים עסקו בנושא בטיול אביב שכלל למידה ואף נסיעה ברכבת. בבית ספר שקד-דרכא יצרה מגמת האומנות תערוכת ציורים מרשימה שהוצגה במוזיאון חומה ומגדל בניר דוד. במרכז למוזיקה קיימו הופעה של כל תלמידי האולפן תחת השם "הינה באה הרכבת". כל הפעילויות נגעו ברציפות ההיסטורית של העמק מימי העלייה על הקרקע ועד ימינו תוך שהם מבליטים את המרכיבים היצירתיים והחווייתיים בלמידה ומחזקים את תחושת השייכות של צוותי המורים והתלמידים.

המרחבים האזוריים שמשמשים את כל בתי הספר בעמק המשיכו להתפתח: מספר התלמידים המגיעים לנש"ר, לחווה החקלאית ולעידן טכנולוגי המשיך לצמוח. כמו כן נוספו תוכניות חדשות לתלמידי העל יסודי כמו: המקפצה בעידן טכנולוגי וביו-חקר בחווה החקלאית. לצד מרחבים אלה קם מרחב חדש- "מרכז המשחוק". המרכז הוקם בספריה האזורית בשותפות עם רשת דרכא במטרה ליצור, לקדם ולחדש את דרכי ההוראה בבתי הספר.

בית ספר שקד יסודי המשיך לפעול על מנת לחזק את הייחודיות בה בחר - "נפגשים עם טבע וקהילה". הנושא השתלב לאורך כל השנה בפעילויות שונות שהגיעו לשיאן בשלושה ימים רצופים בהם עסק כל בית הספר באנשים מעוררי השראה בעמק המעיינות. חטיבת ביכורים המשיכה לצמוח גם היא תוך שהיא מפתחת את הייחודיות שלה, ובית ספר רימון זכה בפרס חינוך מחוזי!

בתחום הבינוי עברנו תהליך משתף עם הקהילה וצוות שק"ד על התחדשות קמפוס בית הספר. קיימנו שני מרתונים לחשיבה משותפת עם המורים בבית הספר על מנת לחבר בין ההיבטים האדריכליים והפדגוגיים של הבינוי. המורים והמנהלים הפגינו עומק ויצירתיות שאת תוצאותיה נראה בשנים הקרובות. העבודות צפויות להתחיל במהלך יולי וימשכו לפחות שנתיים. בסופם נראה בקמפוס שלושה בתי ספר חדשים העונים על הצרכים המתחדשים של למידה במאה ה-21.

בתחילת השנה נערכו שיפוצים נרחבים בבית ספר רימון, הוקמה פרגולה ללמידה חוץ כיתתית בדקלים, ובהמשך נפתח מגרש הכדורסל החדש בבית ספר גלעד. בבית ספר גאון הירדן נחנכו האודיטוריום וחדר האוכל של כיתות נווה ובימים אלה ממש מסיימים לבנות את בניין הכיתות החדש של חטיבת הביניים.

התלמידים יצאו היום לחופשה, אך כל בתי הספר ממשיכים לעבוד גם בחופש: הרישום ל"בתי הספר של החופש הגדול" השנה הוא הגדול ביותר מאז החלה הפעילות. למעלה מ-400 תלמידים נרשמו לפעילות שתעסוק השנה בין השאר בייחודיותה של ירושלים ותפעל בשני מוקדים- בית ספר ביכורה ובית ספר דקלים. לשמחתנו ישובים נוספים בחרו לשלוח את ילדיהם לפעילות והצטרפו לקהילות אחרות שעושות זאת בפעם השלישית ומאד מרוצות. כיתות החינוך המיוחד בדקלים, רימון וגאון הירדן ובתי הספר דרור וגלעד ממשיכים לפעול גם בחופש, והפעילות שמתקיימת בבית הספר מותאמת לחופש ולצרכיהם של התלמידים, ומאפשרת להם ליהנות מהחופשה.

את כל הפעילות המרשימה הזאת במהלך שנת הלימודים וגם בחופש מובילים צוותי המורים ומנהלי בתי הספר, אשר ימשיכו לעבוד בחלק מהחופש, יקיימו ימי היערכות, יבנו תוכניות לימודים חדשות, יכינו את הכיתות ויגיעו מוכנים לתחילת שנת הלימודים החדשה.


נאחל לכולם מנוחה טובה, חופשה מהנה ובטוחה!תגובות לדף