title
title
title
title
title
title
title
title
מקורוק עמק המעיינות

מקורוק 2 (3.6.18)

השבוע נערך מופע החשיפה של השירים החדשים שכתבו, הלחינו וביצעו אנשי "מקורוק עמק המעיינות" - מהעיר, מההר ומהעמק – נבחרת ברוכת כישרונות ומרגשת.

המופע המרשים, בסגנון טיש חסידי, כולל קיגל ודג מלוח, היה שיאו של תהליך שבו נפגשו היוצרים, למדו סיפורים מאוצר הסיפור החסידי ויצרו שירים אישיים בהשראתם.

את התהליך - שזו שנתו השנייה בעמק - ליוו המוזיקאי אריאל הורוביץ, שרה ב"ק מפרויקט "זושא" ומנחה הטקסטים נתנאל פרבשטיין. את המיזם כולו ריכז יוחאי בשן.

אריאל הורוביץ כתב: "הדרך בימי רביעי בערב מת"א לעמק המעיינות רצופה פקקים מעצבנים. אבל אז אתה מגיע ומגלה ש״עמק המעיינות״ הוא שם מטעה: יש שם אוויר פסגות! הצורך של החסידים מלפני מאתיים שנה לייצר דרך חדשה להיות יהודי, פגש את הצורך של חבריי החדשים והמוכשרים, מגדלי הבזיליקום ואנשי החינוך ביום - להיות מוזיקאים בלילה, כי אחרת ״לא מספיק לנשמתם המלבוש״. וכך, מקץ שלוש שעות של מפגש לימוד ונגינה, הייתי חוזר לת"א בלב שמח, בדרכים פתוחות ועם חשד מסוים, שבטח עכשיו חבריי החדשים רוצים להיות כמוני, מוזיקאים גם ביום, בדיוק כמו שהם עשו לי חשק לעבור לעמק ולגדל איתם בזיליקום".


מקורוק 1 (4.7.17)


מקורוק עמק המעיינות הוא פרויקט מוזיקלי שמפגיש יוצרים - נשים וגברים, חילונים ודתיים, מהעמק ומהעמקים השכנים - ללמידה משותפת, כתיבה, הלחנה וביצוע של שירים מקוריים, בהשראת המקורות. הפרויקט שהחל לפני מספר חודשים קיבל ליווי צמוד של היוצר והזמר עמיר לב בתהליך המוזיקלי, ושל מנחה תהליך הלמידה יונתן לוי. 


בימים אלה מסיימת הקבוצה את תהליך הפקת הדיסק עם יצירותיהם, וביום שלישי העלו קונצרט מסכם ומרגש שהציג את שירי הביכורים שלהם לעולם. בין המשתתפים מהעמק: יוחאי בשן ממירב שגם ריכז את הפרויקט, נעמה פרל ורות שמואלי מטירת צבי, אלון בן ישראל ממלכישוע, מימי שקד מכפר רופין, חנה קלנר ושירה כץ מתל תאומים, קובי שדה מרשפים, מוריה סלומוביץ ממירב, וזאב קיציס ממעלה גלבוע. להם ולשאר המשתתפים משותפת האהבה למוזיקה ולשפה העברית, כשהלימוד המשותף והמאתגר מעורר השראה ומעצים את החוויה. 


לצפייה במופע...תגובות לדף