title
title
title
title
title
title
title
title
אנשים יוצאים מן הכלל


ביום שני התקיים מפגש למנהלי הקהילות, מובילי דעה ובעלי תפקידים מהישובים והמועצה בנושא האתגרים הניהוליים בשילובם של ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים בחיי הקהילה.

את המפגש פתח אביעד פרידמן אשר הביא את סיפורו האישי וההתמודדויות המשפחתיות והקהילתיות עם הצטרפותו של ילד על הספקטרום האוטיסטי למשפחה. הסיפור הוא אישי אבל משפחות רבות חוות אותו באופנים שונים. בהמשך נפגשו המשתתפים עם עו"ד תמר שי אשר הביאה מידע בנושא הסכמי אהדה ועל המחויבות המשפטית של אגודות שיתופיות בקיבוצים לבעלי צרכים מיוחדים ועם עדי שגיא ממירב, אב לשישה ילדים מתוכם שתי בנות מדהימות עם תסמונת דאון שנולדו מהלב (באומנה). חתמה את המפגש עפרה סתת, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, ששיתפה את הנוכחים בסיפורה האישי  והמרגש.

היום כולו היה מרגש מאוד וההדים עם סיומו נשמעים כל העת. זו הייתה פתיחה חשובה וטובה לחודש פברואר שהוא - 'חודש יוצא מן הכלל' ובו כל התכניות מופנות להעלאת המודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. בעמק נושא השילוב הוא חלק ממרקם החיים, ואנו גאים בפתיחות הלב של הקהילות, תושבי העמק והילדים המתחנכים כבר מגיל צעיר לקבל כל אדם באשר הוא. 


אין תיאור זמין לתמונה.
תגובות לדף