title
title
title
title
title
title
title
title
ביקור שר החקלאות

 

"כמי שגדל בקיבוץ טירת צבי בעמק, מרגש אותי מאוד לבקר כאן כשר החקלאות. בכל ביקור, אני מתרשם מחדש מהעשייה החלוצית של התושבים והפעם נחשפתי גם לחדשנות הטכנולוגית הקיימת בחקלאות המקומית. את המודלים שפיתחתם בחקלאות, בטכנולוגיה ובחינוך, ראוי שילמדו בכל הארץ." כך אמר שר החקלאות, ח"כ אורי אריאל מספר פעמים במהלך ביקורו בעמק.


שר החקלאות החל את ביקורו במושב בית יוסף שם נפגש עם החקלאים, בעלי החממות אשר נפגעו מהסופה האחרונה שעברה כאן לפני כשבועיים וגרמה לנזקים רבים. השר ואנשי משרדו שהתרשמו מהנזקים הגדולים שעשתה הסופה בחממות ובגידולים והבטיחו לסייע ככל שיוכלו.

מבית יוסף המשיכו האורחים לחווה החינוכית חקלאית והמו"פ בחוות עדן. השר התרגש מאוד מהעשייה החינוכית שנעשית בחווה והתעכב כדי לשמוע על הפעילות הבית ספרית הנעשית במקום, שיכולה להוות דוגמא לאזורים נוספים לחינוך לחקלאות. אורי אריאל, בן העמק  וראש המועצה יורם קרין – נטעו עץ זית בבוסתן והמשיכו לפגישה עם נציגי ענף המדגה אשר שטחו בפניו את האתגרים העומדים בפניהם בענף.  השר, שהקשיב קשב רב לדבריהם אמר:  " אנו ערים למצב הקיים בענף המדגה ופועלים לקידום רפורמה כוללת שתיתן מענה אמיתי לדייגים בעמק ובשאר חלקי הארץ."

הביקור המשיך למטע הזיתים של קיבוץ שדה אליהו שם פגש את חניכי תכנית 'רגבים' הנלהבים שהיו באמצע בעיצומו של  מסיק הזיתים. את ביקורו סיים במפעל ביו – בי בשדה אליהו שם הוצגו בפניו הפיתוחים החדשים והעשייה הנרחבת של המפעל בארץ ובעולם.


בתום הביקור הודה יורם קרין ראש המועצה לשר בחום על פעילותו לקידום ופיתוח החקלאות בארץ בכלל ועל תרומתו לחיזוק החקלאות וההתיישבות בעמק המעיינות לאורך השנים.


תגובות לדף