title
title
title
title
title
title
title
title
ליל ירח מלא

אירועי ליל ירח מלא הראשון בעמק היו מוצלחים מאוד. הקונספט של פתיחת כל אתרי התיירות בשעות הערב הנעימות הוא שימוש נכון בחוזקות העמק.

ההרשמה לסיורים ולפעילויות הרבות והיצירתיות שהציעו אתרי התיירות בעמק בשילוב עם קרן קימת לישראל, הגנים הלאומיים ועמותת הצפון הקרוב נסגרו כבר יומיים לפני תחילת הפעילות ובכל מהלך הערב הורגשה תנועה ערה בכבישי העמק. התיירנים שהתגייסו לפתוח את האתרים בעלות סימלית של 10₪ דיווחו על סיורים מלאים, על ביקוש רב ועל האורחים שהגיעו מכל רחבי הארץ. הפעילות התיירותית לוותה בפעילות תרבותית יצירתית וספורטיבית, ומלבד הרבים שהגיעו מחוץ לאזור, שמענו גם מתושבי העמק הרבה מאוד פרגונים טובים על הפעילות בשעות הקרירות.


חנוכת שביל האופניים

במהלך אירועי ליל ירח מלא חנכנו את קטע השביל המחבר בין יישובי ביכורה לבין צומת עין הנצי"ב הנמשך עד טירת צבי בכיוון מזרח ולכיוון שלוחות ובהמשך עד פארק המעיינות מערבה.

חנוכת קטע השביל בנוכחות הנהלות הישובים, תושבים ורצים מהעמק ואורחים הייתה יריית הפתיחה לריצת ליל ירח, שהחלה במצפה רחוב והסתיימה בבריכה של קיבוץ טירת צבי.

השבילים שנסללו מהווים חיבור קהילתי בין כל יישובי העמק ומשמשים להולכים, לרצים ולרוכבים רבים.

 

טיול ירח מלא

טיול ליל ירח מלא של בני הנוער בעמק מתקיים כבר מספר שנים והפך למסורת. במהלך הטיול צועדים בני הנוער על אחד משבילי עמק המעיינות לאורו של הירח. חלק בלתי נפרד מהטיול הוא מתחם הסיום בו כל ישוב מכין פיצות בטאבון.

השנה צעדו בני הנוער בפארק המעיינות מעין מודע ועד לגן גורו, בדרך עצרו לאתנחתא מוסיקלית ייחודית על שפת ברכת הטחנה, כאשר כל הצלילים בוקעים מכלים ממוחזרים. אור הירח, צמרות העצים והישיבה על שפת המים הילכו קסם על כל המשתתפים. בגן גורו נהנו בני הנוער ממתחם הפיצות המסורתי ומסיור לילי שאיפשר הצצה לחיי הלילה של החיות האוסטרליות שבגן.לסרטון סיכום ארועי ליל ירח מלא...

תגובות לדף