title
title
title
title
title
title
title
title
תנים וכלבת

17.01.18

עדכון אירועי הכלבת

ביום חמישי האחרון השתולל תן במנחמיה ונורה על ידי פקח רשות הטבע והגנים בסיוע הרבש"צ. התן אובחן כחולה במחלת הכלבת ובתחילת השבוע התקיימו חיסוני דחף לכל חיות המחמד בישוב.

ביום שלישי התקיימה במועצה פגישת עבודה עם שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל, עם אנשי משרדו, השירות הווטרינרי, נציגי רשות הטבע והגנים, משרד הבריאות, משרד הפנים, ראשי רשויות ונציגים מכל אזור העמקים. שר החקלאות הגיע בעיקר כדי לשמוע את הרשויות, ולבדוק יחד עם אנשי משרדו היכן אפשר עוד לסייע.

משרד החקלאות תקצב לאחרונה את הרשויות להגברת הפעילות כנגד מחלת הכלבת והתנים בשטח ובין היתר לטובת רופא וטרינר רשותי נוסף, פקח, רכב עבודה והתקשרות עם לוכד כלבים במטרה להגביר את הסיוע להתמודדות עם מחלת הכלבת.

התפרצות מחלת הכלבת בקרב בעלי החיים החיים בשטחים הפתוחים, גרמה לנזקים רבים בעיקר בקרב החקלאים בעלי הרפתות, ועדרי הבקר, ואנו פועלים יחד עם משרד החקלאות, רשות הטבע והגנים להמשיך בפעולות הנדרשות ואף להגביר אותן באמצעות הגדלת כח אדם בשטח, הקצאת משאבים ופעילות נרחבת לדילול אוכלוסיית התנים באזור, פיזור חיסונים אוראליים ועוד. הודינו לשר על המהלך המשמעותי של הקצאת תקציב מיוחד למימון כל פעולות החירום הנדרשות ולכל הצוותים אשר עושים ימים כלילות בשטח כדי לתת מענה מידי ככל האפשר לאירועים: פקחי ואנשי רשות הטבע והגנים הווטרינרים, צוות המחב"ר, ולכל לאנשי השטח.

אנו מבקשים מהציבור להמשיך לשמור על סניטציה באזורי המגורים, להקפיד על חיסון בעלי החיים, ולהימנע מכל מגע עם בעלי חיים משוטטים. במקרה של מגע עם בעל חיים יש לשטוף את המקום היטב במים וסבון ולגשת למשרד הבריאות או לחדר המיון.

לדף עדכונים...14.12.17

אירועי הכלבת

בסוף השבוע האחרון היו שני אירועים בהם תקפו תנים בעלי חיים ואנשים.

באירוע הראשון שבו הותקף כלב קשור, התגלה כי התן היה נגוע בכלבת והכלב נלקח מבעליו. באירוע השני היו מעורבים שני צעירים אשר טיילו על השביל בין שדה אליהו לתל תאומים שהצליחו לברוח מהתן.

בשל רצף האירועים שאינו מסתיים ואף מתרחב כל העת למועצות שכנות, הוחלט במועצה לצאת במבצע חיסונים נרחב בעלות סמלית (50 ₪) עד סוף החודש.

אנו קוראים לכל בעלי הכלבים שטרם חוסנו לבוא ולחסן אותם ואת בעלי החיים הביתיים בישובים או במועצה. לשם כך הורחבו ימי ושעות פעילות הווטרינר ד"ר גרי וולך אשר עושה ימים כלילות על מנת לתת מענה לכל הקריאות והמקרים בשטח. בנוסף במועצה מקיימים מעקב שוטף בנוהל חירום אחרי ההתפתחויות ונוקטים בצעדים להתמודדות עם הבעיה. 

הבוקר התקיימה פגישה במשרד החקלאות בה דרשנו ממשרדי הממשלה לנקוט פעולות חירום ולתקצב את הנדרש להקטנת היקף הבעיה.

למועדי החיסונים...27.11.17

דף הסברה בנושא תנים, כלבת ודרכי טיפול...26.10.17

בהמשך לאירועי תקיפות התנים, קיימנו השבוע פגישה עם הנהלת האזור ברשות הטבע והגנים.

בפגישה הוחלט להרחיב ולתגבר את מכלול הפעולות הנדרשות כדי להקטין למינימום את היקף הבעיה. שלחנו גם מכתב דחוף לשירותים הווטרינרים בדרישה לעשות כל מה שניתן כדי לעצור את סכנת התפשטות הכלבת. במקביל נשלחו לישובים מכתבי עדכון והנחיות לכללי התנהגות נכונים בהתייחס לסכנת התפרצות הכלבת. 


תגובות לדף