title
title
title
title
title
title
title
title
מזיכרון לעצמאות


יום הזיכרון

בשבוע שעבר, ציינו את יום הזיכרון כמדי שנה, בטקס זיכרון לנופלים על הגנת העמק, בני ובנות העמק - חללי מערכות ישראל, ונפגעי פעולות האיבה באנדרטה האזורית.

בשנת 1959 נחנכה האנדרטה האזורית בעמק המעיינות, אשר תוכננה על ידי האדריכלים אל מנספלד ומוניו גיתאי וינרוב. באנדרטה שתי דמויות מופשטות שאחת מהן מתנשאת לגובה 15 מטרים. קרוב לבסיס הדמות הגבוהה קיר בגובה העיניים ונוח לקריאה הנושא את שמות 84 החללים הראשונים בעמק.

במהלך השנים נוספו שמות של חללים, אשר הונצחו על גבי לוחות שיש שהתווספו לאנדרטה יחד עם קיר תחתון שהוא בצורת חצי סהר. אולם, במהלך השנים האחרונות נמצא כי שמות של חללים אשר נפלו בשנים שלפני קום המדינה ואף לאחריהן חסרים באנדרטה, ולכן השנה, שנת ה- 70 למדינת ישראל נעשתה עבודת חקר בשיתוף עם כל יישובי המועצה לאיסוף כל השמות החסרים, ולקראת יום הזיכרון הושלמה המשימה, טופלו הלוחות וכל חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה מהעמק נחקקו באנדרטה האזורית.


לתמונות מהטקס...


התמונה של ‏מועצה אזורית עמק המעיינות‏.


 

לקראת יום העצמאות

גני הילדים בעמק לוקחים חלק במבצע הכנת חבילות שי לחיילי העמק ובית שאן זו השנה השנייה. בשיתוף פעולה עם הועד למען החייל בסניף בית שאן, הכינו הילדים בגנים יחד עם בני משפחותיהם חבילות שי וברכות אשר חולקו לפני החג בתחנות ההסעה, בתחנת הרכבת, במוצבי צה"ל על גדות הירדן ולחיילים הבודדים ביישובי העמק. רבים מהחיילים השיבו בהודעות תודה לילדים, והגנים זכו לתעודת הוקרה מהאגודה למען החייל.

בנוסף התקיים טקס יום העצמאות לכל גני המועצה במנחמיה בסימן שבעים שנה למדינה. כל גן הדליק משואה אשר ביטאה נושא וסמל, ורב הישוב הדליק משואה וברך את הילדים.


תגובות לדף