title
title
title
title
title
title
title
title
האקתון עמק המעיינות


10.5.18


במשך 27 שעות, מיום חמישי בבוקר ועד שישי בצהריים עבדו קרוב למאה וחמישים משתתפים על פיצוח לימודי ה- STEM מדעים (Science), טכנולוגיה (Technology) הנדסה (Engineering) ומתמטיקה (Mathematics) בעמק.


האקתון הוא אירוע תחרותי שמטרתו לייצר פתרונות חדשניים לאתגר נתון תחת לחץ זמן, שבו עובדות קבוצות על פתרונות לאתגר במשך שעות ארוכות. עליהן לחשוב על רעיון יצירתי שעומד בתנאי האתגר, ובסופו של דבר להציג את הרעיונות בפני צוות שופטים.


כמאה אנשי חינוך ועוד ארבעים משתתפים מתחומי תוכן שונים כמו הנדסה, טכנולוגיה, חקר וגם שותפים, לקחו חלק ב- 27 שעות רצופות של עבודה בעשר קבוצות. המשתתפים היו שקועים היטב בעבודה וכמעט ולא ניצלו את ההפסקות שהוקצו להם. אווירה מצויינת, אנרגיות גבוהות ותחושת גיבוש ושותפות הורגשו היטב בעידן טכנולוגי שם התרחש האירוע. ביום שישי לקראת הצהריים - הציגו הקבוצות עשרה רעיונות לתכניות שחלקן יבואו לידי ביטוי כבר בשנה הקרובה וחלקן בהמשך. 

אירוע ההאקתון שהושקעו בו שעות ארוכות של חשיבה, תכנון ויצירה של אנשים רבים יעצב ללא ספק את תמונת החינוך בעמק בעשור הקרוב. לאורך כל האירוע אפשר היה לראות את המחוייבות הרבה של המשתתפים, ואת הרצון לקחת חלק ולהשפיע על החינוך בעמק. הגישה במועצה שאומרת עמק המעיינות - בית ספר אחד גדול באה לידי ביטוי גם בהאקתון, שכן השיח על חינוך בבתי הספר ובמרחבים החינוכיים הגיע גם לשיח על חינוך ולמידה במובן הרחב גם לוותיקי העמק, למרחבי התיירות, החקלאות ותרבות הפנאי.

אגף חינוך וקהילה במועצה האזורית עמק המעיינות בשיתוף דרכא, שותפות ביחד, פדרציית קליבלנד, והסוכנות היהודית ארגן את האירוע המרשים והמיוחד. 


לתמונות...

 
3.5.18


האקתון  הוא מרתון של חשיבה, פיתוח ופיצוח אתגרים באמצעות קבוצות חשיבה ומומחים אשר נפגשים למשך שעות ארוכות כדי לתת מענים אפשריים לשאלות שהוגדרו מראש.

האקתון Stemaianot שהחל היום ימשך עד צהרי יום שישי ובסך הכל 27 שעות של חשיבה, יצירה ותכנון החינוך העתידי בעמק. תחומי ה- STEM הם מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה, אך העיסוק בהאקתון רחב הרבה יותר ותכניו מושפעים מהשותפים בו.

האירוע המיוחד והמבוקש נפתח לשותפים מכל תחומי העניין, להורים, צוותים חינוכיים, אנשי מקצוע מתחומים שונים ולכל מי שרצה לקחת חלק ולהשפיע על ההתרחשות החינוכית בעמק בשנים הבאות.

הבוקר הגיעו כ- 150 משתתפים אשר ממש בשעות אלה עובדים ופועלים כדי להוציא תוצר ממשי ויישומי אותו יציגו באירוע הסיום שיתקיים מחר ב- 10:00 באודיטוריום זיידן. מוזמנים לבוא לשמוע. 


לאתר STEM...


התמונה של ‏מועצה אזורית עמק המעיינות‏.


התמונה של ‏מועצה אזורית עמק המעיינות‏.

תגובות לדף