title
title
title
title
title
title
title
title

מיטל – ישוב בהקמה


ליצירת קשר איש קשר: מרכז מידע טלפון : 5672*

לאחר מאמצים רבים של המועצה לחזק את ההתיישבות בסמוך לישובים מירב ומעלה גלבוע, נמצא הישוב הקהילתי 'מיטל' צמוד הדופן למלכישוע בעיצומו של תהליך הקמה,

בעקבות הקמת שכונת 'שלפים' בין שלוחות (קיבוץ דתי) ורשפים (קיבוץ חילוני) נוצר ביקוש גדול להקמת ישוב מעורב לדתיים וחילוניים, ובשנת 2014 החלה המועצה האזורית לפעול להקמת הישוב החדש.

בספטמבר 2018 אושרה התב"ע, ושכונת הקבע נמצאת בתהליך של תכנון מפורט של תשתיות ציבוריות.

באוקטובר 2018 החלו העבודות לפיתוח השטח לקראת הקמת שכונה זמנית של קראווילות שתשרת את המשפחות שבונות את ביתן בשלב בניית בית הקבע.

ב- 2019 מתוכנן ביצוע תשתיות ציבוריות בישוב, והחל מ - 2020 בניית הבתים הראשונים בישוב.

 

להקמת הישוב החדש שיכלול בעתיד 270 משפחות, הצטרף גרעין משפחות צעירות שהתגבש והוא פונה למשפחות ויחידים המעוניינים לבנות את ביתם במקום עם אופי מעורב, לדתיים וחילוניים מכל קשת החברה הישראלית. הגרעין החל להתגבש בשנת 2015 ומאז פועל ומלווה את התהליך כולו, החל מתכנון הישוב, הקמת האגודה הקהילתית, בניית צוותי עבודה חברתיים, פרסום וגיבוש משפחות נוספות שיצטרפו לחלום המתגבש.

 

גורמים רבים שותפים לתהליך ההקמה ומגבשים את התפיסה הקהילתית תכנונית בתחום החינוך, סביבה, שותפות עם ישובים שכנים ומערך השירותים לתושבים, ביניהם – משרד הבינוי והשיכון, משרד הביטחון, החטיבה להתיישבות, קרן קימת לישראל, מינהל מקרקעי ישראל ועוד.

 

להצטרפות:  5672*