title
title
title
title
title
title
title
title
חנוכת בית כנסת בשדה נחום

ואם אתם מרימים גבה מה לשורה כל כך מכובדת של פוליטיקאים חרדיים ולשדה נחום, התשובה כנראה בדבריו של השר לענייני דתות מרגי: "לפוליטיקאים יש אגו והם אוהבים להיות כוכבי האירוע, אמר השר, ובכל זאת כולנו הגענו לחנוכת בית הכנסת בשדה נחום, ותשאלו מדוע – ובכן חשוב שתדעו ששדה נחום לא לבד, יש התעוררות גדולה ובקשות רבות בהתיישבות העובדת לבניית בתי כנסת. השנה בלבד הגיעו אלינו 60 בקשות, ולצערי יכולנו להיענות ל- 25 בלבד, מטעמי תקציב.

נכון, נשאר השר ריאלי, זה בעיקר בגלל ההרחבות, אבל בכל זאת אין מדובר בדבר של מה בכך המובן מאליו של הקמת בתי כנסת במרכז הקיבוצים.הוא הבטיח שבשנה הבאה יוגדל התקציב לבניית בתי כנסת בהתיישבות העובדת ואלו שייבנו יהיו גדולים יותר ומרווחים יותר.

"בעיני חנוכת בית כנסת בישוב חילוני מובהק היא אירוע החורג מעוד חנוכת מבנה ציבור, משום שיש בה משהו המעיד על חוזק, פתיחות וקבלת האחר והשונה" אמר ראש המועצה יורם קרין בדברי ברכתו, "אנחנו בעמק המעיינות ואני כראש המועצה הצבנו בראש סדר העדיפויות שלנו את הצמיחה הדמוגרפית וקליטת ציבור חדש וצעיר בעמק שלנו. חלק ממהלך כזה הוא פתיחות וקבלת ציבור עם מגוון דעות ואמונות.

 

 

לתמונות מחנוכת בית הכנסת ...

תגובות לדף
הרשאות ניהול לדף מתחום:
;