title
title
title
title
title
title
title
title
מרחב אזורי

 

 

 

08.03.13

 

נדירות

במשך שלושה ימים עבדו 3 צוותים של אדריכלים, אדריכלי נוף, אמנים ואנשי מקצוע מתחומים שונים על רעיונות לפיתוח מרחב אזרחי - אזורי במתחם הקימרון - מרכז עידן ומבני המועצה.

האורחים הביעו עניין רב בעמק המתפתח והצומח, שאלו שאלות, צילמו, אספו נתונים וציינו בחום רב את האירוח לו זכו.

 'נדיר' - זה היה שמו של אחד הפרויקטים שהוצגו בתום הסדנה. וכך הם סיכמו: "עמק נדיר, מלא קסם ומסתורין, וככזה יש לשמור אותו. יש לנהוג בו איפוק וצניעות". הקבוצה שעבדה על הפרויקט הציעה לחבר את שביל עמק המעיינות, למרכז עידן ולקימרון באמצעות שביל ספירלי המגיע לכיפה עם נקודת תצפית לשביל הסובב את העמק, עוד הציעו - לסדר את המרחב, לשמר ולחזק מאפייני צמחיה מקומיים, לסלק מפגעים ויזואליים וחסמים ולשמר נופים היסטוריים.

הסדנה הייתה מרתקת, ובמידה מסוימת גם מכוננת. אנו מאמינים כי שלושת הימים הללו עוד ישפיעו רבות על העמק והקהילות.

 

לסרטון מהסדנה...

 

 

 

07.03.13

30 אדריכלים מהעמק, הארץ והעולם, הגיעו אלינו לסדנה בת שלושה ימים שעוסקת בגיבוש פרוגרמה לפיתוח מרחב אזורי/קהילתי/אזרחי בלב האזור, במרחב שבין הקימרון, מרכז עידן, האנדרטה והמועצה. האדריכלים סיירו בעמק, וביקרו בקהילות שלנו, שמעו סקירות מקצועיות על תחומים שונים ועובדים בשלוש קבוצות על חומרים רבים שנאספו בחצי השנה האחרונה. אחרי דיון ארוך ביחד עם אנשי העמק והמועצה, שעסק במטרות המועצה, ובציפיות מהסדנה, מתחילות הקבוצות לגבש רעיונות ומחשבות אשר יוצגו לנו מחר יום שישי באירוע סיום בקימרון.

 

הסדנה המרגשת מציפה את האתגרים וההזדמנויות הרבות שיש באזור הקסום שלנו. להם- זוהי הזדמנות להכיר את העמק על אתגריו וחוזקותיו, ולנו- הזדמנות להכיר את עצמנו דרכם.

 

 

 

 


תגובות לדף
הרשאות ניהול לדף מתחום:
;