title
title
title
title
title
title
title
title
יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה

 

דברי ראש המועצה למשפחות השכולות:

"משפחות יקרות, חברים, אורחים, עובדי מועצה, משפחת עמק המעיינות, היום מתייחד העמק כולו, עם זכר הבנים והבנות שנפלו במערכות ישראל.

אני מבקש בשם כל תושבי העמק לחבק אתכם –בני המשפחות השכולות, ולהביע בכך את שמילים וטקסים אינם יכולים לבטא: את הגעגועים שאין להם קץ, את הכאב המייסר ואת האובדן והחסר, המלווים  אתכם בכל ימות השנה.

השנה ימלאו 40 שנה למלחמת יום הכיפורים,מהקשות ביותר שעברה מדינת ישראל במהלך קיומה.

אני זוכר את הדפיקות בדלת הבית בצהרי יום כיפור כשאבא שלי, קיבל את ההודעה על פרוץ המלחמה, את החיילים שהוזעקו וגוייסו, ואת ההערכות במשק לתפקוד חירום. את הבשורות המרות שהגיעו על מותם של שני בני המשק - זיו שניר שאחיו היה איתי בכיתה, ושל ניר צוק שממש רק התגייס, ואת הימים שאחרי, הכאב והאבל הכבד.

בהמשך, ולאורך השנים מלחמות נוספות, פיגועים, הרוגים ופצועים, בני כיתה, חברים ומכרים, שכול שמלווה את מדינת ישראל ואותנו.

והנופלים משאירים אחריהם סיפורים.

סיפורים שמביאים לידי ביטוי חיים שלמים, חלומות, אהבות, ואת האומץ, ההקרבה, הרעות, והאחווה של אנשים צעירים, חברים שיצאו לשדה הקרב ולא שבו.

דוד בן גוריון אמר: "טוב שנדע וידע העולם, שלא קבלנו עצמאותנו במתנה מידי אחרים, אלא שילמנו בעדה מחיר עליון, מחיר דם בנינו היקרים ביותר, והקימונו מדינתנו בידינו אנו ממש."

אנו מחנכים את ילדינו לתרום, להתנדב ולשרת את המדינה.

נתוני הגיוס במועצה מראים כי בני הנוער שלנו הם בין הראשונים לשירות משמעותי. נוער שאינו מוותר על החובה לשרת את המדינה ולעשות זאת ביחידות הטובות ביותר, בחוד החנית של צבא הגנה לישראל.

אני רוצה להבטיח שנעשה כל מאמץ שזכר דמותם של  הנופלים - אבות, בנים, אחים וחברים, ונסיבות מותם, יחיו תמיד בליבנו. 

יהי זכרם ברוך."

 

 

עוד מעט נהפוך לשיר

במסגרת הפרוייקט של גלי צה"ל 'עוד מעט נהפוך לשיר' הולחנו שיריהם של שני נופלים מהעמק: שירו של סרן יהודה בנארי מקיבוץ מסילות שמטוסו נפגע מטיל קרקע-אוויר - 'זו את' שמבצעת הזמרת רותי נבון, ושירו של סגן יואב יקיר מקיבוץ כפר רופין שנפגע ונהרג מכדור של צלף, 'שיר בלי שם' אותו שרה הזמרת הצעירה סיון טלמור.  לשירים...

 

 


תגובות לדף
הרשאות ניהול לדף מתחום:
;