title
title
title
title
title
title
title
title
שר הביטחון אהוד ברק ביקר אצלינו במועצה

                                         

שר הביטחון אהוד ברק, היה אורח המועצה האזורית עמק המעיינות וראש המועצה יורם קרין, נפגש עם תלמידי כיתות י"ב חילונים  ודתיים שעומדים בפני גיוס לצה"ל, ואמר כי המזרח התיכון הוא אזור קשה שבו אין חסד לחלשים, "לא תינתן הזדמנות שנייה

לאלה שלא יכולים להגן על עצמם ולכן את השלום נשיג רק מתוך עמדה של ביטחון עצמי וכוח", אמר ברק והוסיף כי על המדינה  לסייע לסטודנטים ולצעירים חילוניים כפי שהיא מסייעת לאברכים חרדים, "כפי שהמדינה מסייעת זה 30 שנה בתמיכה לאברכים חרדים שלומדים, המדינה מחויבת למצוא את הדרך לתת את אותם דברים לסטודנטים ולצעירים חילוניים, ולהתנות את כל אלה בתרומה משמעותית לחברה,  גם במסגרת שירות לאומי", אמר ברק. בתשובה לשאלת תלמיד על החייל החטוף גלעד שליט, אמר ברק, "חיילים מתגייסים ויודעים שהם  עשויים לעמוד מול סיכונים וחלילה לאבד את החיים או למצוא את עצמם בשבי או להיחטף כמו גלעד שליט. אנחנו עושים כל מהלך ראוי ואפשרי

כדי להחזיר את גלעד שליט הביתה מהר. אני אומר, כל מהלך ראוי ואפשרי אבל לא בכל מחיר ולא בכל מצב. אנחנו לא מפסיקים לעסוק בכך כל יום, בפעילות נסתרת מן העין ויש מאמץ לחדש את המשא ומתן, "אמר ברק. הוא שיבח את תושבי המועצה החיים באזור פריפרייה ואמר כי חובת הממשלה  לסייע ככל הניתן לפיתוח האזור.

ראש המועצה יורם קרין ברך את שר הביטחון:

"ב 1962 יצא צוות של סיירת מטכ"ל שהיתה אז בחיתוליה, למבצע שפרטיו אסורים בפירסום עד היום. זמן קצר לאחר הביצוע המוצלח זומן מפקד הכוח אהוד ברק, אז ברוג, ללשכת הרמטכ"ל צבי צור וקיבל את הראשון מבין חמשת הצלש"ים שלו על מנהיגות , אומץ לב ודבקות במטרה. לאחר המבצע אמר מקים סיירת מטכ"ל -  אברהם ארנן למפקד טייסת המסוקים הראשונה של צ.ה.ל - אורי ירום: "תזכור את הילד הזה, הוא יגיע רחוק מאד. עד  הרמטכ"ל".  מדינת ישראל נמצאת כיום בצומת של הכרעות מדיניות וביטחוניות מהקשות ביותר שידעה,  וניצבת בפני איומים בטחוניים מורכבים וקשים, אנו מברכים על כך שעל הגה הביטחון ובמרכז קבלת ההחלטות יושב אדם כמוך, הניחן במנהיגות, שיקול דעת , אומץ לב ודבקות במטרה. המועצה האזורית עמק המעיינות ידעה בעבר תקופות לא קלות. בתקופת מלחמת ההתשה ישנו כל ילדי העמק (ואני ביניהם)  3 שנים במקלטים וכולם זוכרים היטב את ההפגזות, החדירות, הפצועים וההרוגים מבין חברי יישובינו. לשמחתנו, מאז הסכם השלום עם ירדן, הגבול הירדני שהוא גם גבולה המזרחי של המועצה שלנו,הוא גבול שקט של שלום. המועצה שלנו הפכה לגשר ומודל של שלום ויחסי שכנות מצוינים עם שכנינו הירדנים.  יש לנו איתם שיתופי פעולה רבים ומגוונים בתחום החקלאות, הספורט, התרבות, החינוך ובעתיד גם התיירות והתעסוקה. אנו מקדמים את הקמתו של שער ירדן, אזור הסחר החופשי המשותף עם ירדן ומקווים שיתרום לחיזוק השלום ולפיתוח האזור כולו.

בקהל נמצאים תלמידינו מבתי הספר שק"ד  וגאון הירדן, תלמידים נהדרים שמקבלים חינוך מצוין לאזרחות טובה ותרומה לחברה ולמדינה, (בית ספר שק"ד זכה בשנה שעברה בפרס על מקום ראשון בארץ בגיוס קרבי לצה"ל) בנוסף נמצאים כאן גם חניכי המכינה הקדם צבאית שבאו לתרום שנה בעמק. אמנם הגבול המזרחי שקט, אבל עדיין העמק שלנו הוא פריפריה רחוקה מהמרכז ואנו צריכים סיוע ותמיכה מהמדינה, בשמירה על מענקי האיזון, בשיפור הנגישות, בתשתיות, תעסוקה ופיתוח,  ולשמחתנו אנו יודעים תמיד כי במשרד הביטחון יש לנו ידיד אמת, אוזן קשבת ונכונות לסייע".

בהמשך הביקור סייר שר הביטחון בבית האריזה לתמרים בו נמצאת מלאכת המיון והאריזה בעיצומה ובחממת תבלין הבאזיל של אילן אמזלג ממושב רחוב.

יש לציין כי  במושבי עמק המעיינות מגדלים החקלאים למעלה מ 30% מיצוא התבלינים הירוקים לכל רחבי העולם. הביקור הסתיים בארוחה של מטעמי המטבח הכורדי אצל שרה כהן ברחוב.


לסיקור מעיתון הארץ ... 
תגובות לדף
הרשאות ניהול לדף מתחום:
;