חיפוש במאגר | חיפוש מתקדם
שביל עמק המעיינות
זיו כרמל
טלפון / נייד:050-7705075
סוג הטיול:באופניים
ברגל
שביל עמק המעיינות הינו שביל אזורי העובר במגוון רחב של אתרי נוף, מורשת, פינות חמד ואתרים היסטוריים הפזורים בעמק המעיינות.

את השביל ניתן לטייל ברציפות – מהלך שישה ימי הליכה ברגל, או במקטעים קצרים במהלך מספר סופי שבוע.

ניתן לטייל בשביל גם באופניים.

השביל מתחיל בפסגת הרי הגלבוע, יורד צפונה אל המעיינות השוקקים שבעמק, ומטפס צפונה אל המבצר הצלבני "כוכב הירדן". משם ממשיך על רכסי הגבעות צפונה עד למושבה מנחמיה, ויורד דרומה בסמוך לגבול עם מדינת ירדן, ועל תוואי מסילת רכבת העמק, דרך גשרי רכבת העמק, דרומה עד טירת צבי, תוך מעבר בבריכות מים ונתיבים קדומים אשר חצו את הבקעה הרחבה.

השביל מגיע אל סיומו בשרשרת התילים: תל תאומים, תל רחוב הנודע ותל בית שאן- בגן הלאומי בית שאן.

עמק המעיינות שוכן בנקודת הגשר בין המדבר לאזורי אקלים לחים וגשומים, בין תרבויות של נוודים לתרבויות של ישובי קבע, ושימש משחר ההיסטוריה כגשר יבשתי נוח לתנועת בני אדם במרחבי המזרח התיכון.

הטיול בשביל מאפשר חיבור משמעותי לנופי העמק, לחלוצי העמק, ולהיסטוריה המסעירה והרוויה של המקום. הטיול מאפשר מגע עם צמחיה מגוונת שמקורותיה מגוונים: צומח גלילי, צומח ערבתי וצומח מדבר, ועימם גם מגוון בעלי חיים נדירים אשר עדיין ניתן לפגוש באופן חופשי בטבע: צבי ארץ ישראלי, דורבנים, מגוון גדול של מכרסמים, זוחלים וחרקים אחרים.

מומלץ להגיע בעונת הנדידה לקטעי השביל העוברים בין בריכות הדגים למפגש מרתק עם חסידות, שקנאים, עגורים, עקבים ועופות רבים נוספים הממלאים את שדות ושמי העמק.

שביל עמק המעיינות נולד מיוזמה משותפת של המכינה הקדם צבאית- "העמק", המועצה האזורית עמק המעיינות, והועדה לסימון שבילים.

השביל מארח תכניות חינוכיות וסיורי תוכן, כמו גם עבודת מתנדבים בתחזוקת השביל, ובניית תשתיות המטיילים וחניוני הלילה, תוך דגש על אהבת הארץ, ציונות וגאוות יחידה של תושבי העמק והצועדים בו.

 
שביל העמק לאחר קייץ ארוך ויבש התכסה בפלומה מוזהבת של עשבים וקוצים, קטעים רבים מחייבים בעונה זו של סתיו חשיפה והכשרה על מנת לאפשר הליכה בטוחה וטובה לאורך החורף.
יחד עם מחזור חדש במכינת העמק נצא בתקופה הקרובה לשביל, נכיר אותו ונחשוף את קטעיו השונים.אנו מזמינים קבוצות המעונינות להשתתף בחשיפת השביל לפנות אלינו כל קבוצה שתגיע לעבודה תקבל הדרכה והכרות עם קטע מהשביל
 
מצפים לכם
 
זיו כרמל
רכז שביל עמק המעיינות


לפורום השביל - הקליקו כאן...
 
לרכישת מדריך השביל בהנחה - הקליקו כאן...
 
 
 

העתקת קישור


עמק בית שאן, מיקוד 11710 | טל' 04-6065850/609 | פקס: 04-6065862 | info@maianot.co.il
מופעל באמצעות מעוף - מגוון אפקט