חיפוש במאגר | חיפוש מתקדם
שביל עמק המעיינות

שביל עמק המעיינות נולד מיוזמה משותפת של המכינה הקדם צבאית - "העמק", והמועצה האזורית עמק המעיינות. השביל עובר במגוון רחב של אתרי נוף, אתרי מורשת, פינות חמד לצד מעיינות ואתרים היסטוריים הפזורים בעמק המעיינות. השביל הוא כל הנראה השביל הנמוך בעולם. כ- 75% מהשביל נמצאים מתחת לגובה פני הים. את השביל ניתן לטייל ברציפות - מהלך שבעה עד שמונה ימי הליכה ברגל, או במקטעים קצרים יותר לפי בחירת המטיילים. ניתן לטייל כמעט לכל אורכו של השביל גם באופניים. המטיילים ימצאו על השביל אטרקציות רבות הכוללות גם רחצה במעיינות שבעמק השופעים מים בכל ימות השנה, ולפיכך בגד ים הוא ציוד חובה למטייל על השביל.

 

שביל עמק המעיינות מתחיל בהר אבינדב ברכס הרי הגלבוע, יורד צפונה אל המעיינות השוקקים שבעמק, עובר בפארק בית שאן ומטפס דרך נחל יששכר אל המבצר הצלבני בכוכב הירדן. משם השביל יורד לשמורת נחל תבור, עולה לרמת סירין ויורד למושבה מנחמיה. ממנחמיה הולכים דרומה בסמוך לגבול עם מדינת ירדן ועל תוואי מסילת רכבת העמק. מדרימים עד טירת צבי ותל שלם. מתל שלם הולכים צפונה ועוברים בשרשרת התילים: תל תאומים, תל רחוב הנודע ומסיימים בתל בית שאן - בגן הלאומי בית שאן.

 

עונה מומלצת לטיול בשביל

שביל עמק המעיינות עובר בשני אזורי אקלים שונים: ההר והבקעה. חודשי החורף, דצמבר עד מרץ מצוינים לטיול בעמק, והפריחה מקדימה יחסית לשאר אזורי הארץ.

 

 

 פורום לשביל: http://shvilisrael.myfastforum.org/forum93.php

 

מכון אבשלום הולך על "שביל עמק המעיינות" במשך 10 מפגשים , מצ"ב קישור למצגות הנפלאות שהם מעלים בגמר כל קטע שביל:

http://www.maianot.co.il/cgi-webaxy/item?260

 

 

 

 

 

העתקת קישור


עמק בית שאן, מיקוד 11710 | טל' 04-6065850/609 | פקס: 04-6065862 | info@maianot.co.il
מופעל באמצעות מעוף - מגוון אפקט