מועצה אזורית בקעת בית שאן
חפש


אולם הקימרון

אולם 'הקימרון' הוא מבנה ארכיטקטוני ייחודי הנראה ככיפה מכוסה עפר. המבנה שוכן בסמוך לנהר הירדן, ומהווה חלק מההיסטוריה העשירה של עמק המעיינות, "פתח גן עדן", אזור גיאוגרפי שליו וחם, שנחלים רבים נובעים בו.

 

'הקימרון' נפתח בשנת 1977 כאשר היה צורך באולם שיהווה גם מבנה בטחוני מוגן. האדריכל, פרופ' שלמה גלעד, וצוות התכנון בחרו לבנות צורה של חצי כדור, כדי לאפשר בטחון מרבי בעת הפגזות. ראש המועצה דאז חלם ויזם, ראש המועצה הבא חנך את המבנה וכל השאר ... היסטוריה. מאז, הקימרון מהווה ביית חם לשוחרי התרבות בעמק: נערכים בו מופעי מחול, נגינה, זימרה, תיאטרון, תערוכות, כנסים, טכסים, וכינוסי עובדים והוא משמש את תושבי האזור כולו.

 

במהלך שנת הלימודים, הקימרון משמש גם כאכסניה תרבותית לשישה בתי הספר האזוריים. התלמידים צופים בו בהופעות תיאטרון וריקוד, ועורכים בו אירועים בית ספריים ומסיבות סיום שנה. תלמידי מכלול המעיינ"ות - האולפן למוסיקה ומחול, מציגים באולם מופעים חשובים. באולם מתקיימים גם כנסים גדולים, ביניהם כנס יאיר שפירא - כנס האולפנים למחול שזהו לו אולם הבית, וכנסים נוספים. מוצגות תערוכות מתחלפות של יוצרים מהעמק ומהאזור. ובמסגרת שת"פ עם המשכן לאמנות בעין חרוד מוצגות תערוכות המאפשרות 'הצצה' לתערוכות המוצגות במשכן לבאים בשערי הקימרון.

 

למפת המושבים באולם...

 

 

 עמק בית שאן, מיקוד 11710 | טל' 04-6065850/609 | פקס: 04-6065862 | info@maianot.co.il
מופעל באמצעות מעוף - מגוון אפקט