חיפוש במאגר | חיפוש מתקדם
פארק המעיינות

"פארק המעיינות"- שומרים על הטבע למען כל הדורות...

בשטח "פארק המעיינות" נמצאים שלושה מהיפים שבמעיינות האזור: עין שוקק, עין מודע ונחל הקיבוצים. הפארק המטופח פתוח לציבור לבילוי ולנופש ללא  תשלום. התנועה בו רגלית, באופניים או בכלים ידידותיים לסביבה.

הפארק מחבר מעיינות ונחלים, שטחים חקלאיים, בריכות דגים ותעלות מים, אתרים הסטוריים וארכיאולוגים, על השטח כולו משקיף הר הגלבוע המעניק לפארק את חסותו היפה. בפארק נסללו כבישים ונפרצו דרכים לנוחות המשתמשים, כך שהמבקרים חווים את הטבע ומבלים בו תוך כדי הגנה עליו ועל בעלי החיים בסביבה.

אל הפארק נכנסים מכביש 669 בפנייה לגן השלושה ונוסעים בהתאם לשילוט המקומי, מכאן מתחיל הכיף הגדול. ניתן לשכור במקום אופניים מסוגים שונים, ליחידים ולמשפחות, רכב חשמלי לנסיעה בשטח, המותאם לארבעה,שישה או שמונה אנשים ובעזרתם לטייל במסלול ארוך יותר או פחות בשבילי הפארק, ניתן להחנות את האופניים או את כלי הרכב האחרים ליד אחד ממקורות המים ולהנות מהמעיינות ומנחל הקבוצים עצמו, ניתן לעצור לפיקניק, בחורשות מוצלות המצויות ליד המעיינות או ליד טחנת הקמח העתיקה. מומלץ לצפות בציפורים הרבות המאכלסות את בריכות הדגים ולהנות מהטבע במיטבו.

שאטל חשמלי יחודי, עובר ברחבי הפארק ומכניס ומוציא מבקרים אליו וממנו, כך שאם חשקה נפשכם בפיקניק ארוך, תוכלו תמיד לתפוס את השאטל בדרככם פנימה, להיתפקנק בכיף ככל שהזמן עומד לרשותכם, ולצאת מהפארק חזרה שוב בעזרת השאטל והופ אתם בדרככם הביתה שמחים ומאושרים.

בר אופן - הפתעה מיוחדת לקבוצות-   באופניים כאלה עוד לא נסעתם 17 איש מדוושים בו זמנית ללא מאמץ מיוחד ומסיעים בר בירות ענק, לא סתם מסיעים, מסיעים ושותים בירה צוננת ישר מהחבית הצמודה לחזית הבר אופן. המוזיקה קולחת השתייה חופשית ואתם שותים נוהגים ונהנים מכל שניה.

בר אופן הוא כלי הרכב היחידי בעולם שלא רק שלא אוסר על שתיה ונהיגה אלא אפילו מבסס על כך את החוויה כולה.

 לפרטים והזמנות לקבוצות במרכז ההזמנות של תיירות ניר דוד: 04-6488060

נס(ע)ו ותהנו.

 עוד על פארק המעיינות ניתן לקרוא בכתבה הבאה שפורסמה ב"ישראל היום": http://digital-edition.israelhayom.co.il/Olive/ODE/Israel/Default.aspx?href=ITD%2F2010%2F11%2F05&pageno=22&view=document

 

 

שביל עמק המעיינות
שביל עמק המעיינות הינו שביל אזורי העובר במגוון רחב של אתרי נוף, מורשת, פינות חמד ואתרים היסטוריים הפזורים בעמק המעיינות.

את השביל ניתן לטייל ברציפות – מהלך שישה ימי הליכה ברגל, או במקטעים קצרים במהלך מספר סופי שבוע.

ניתן לטייל בשביל גם באופניים.

השביל מתחיל בפסגת הרי הגלבוע, יורד צפונה אל המעיינות השוקקים שבעמק, ומטפס צפונה אל המבצר הצלבני "כוכב הירדן". משם ממשיך על רכסי הגבעות צפונה עד למושבה מנחמיה, ויורד דרומה בסמוך לגבול עם מדינת ירדן, ועל תוואי מסילת רכבת העמק, דרך גשרי רכבת העמק, דרומה עד טירת צבי, תוך מעבר בבריכות מים ונתיבים קדומים אשר חצו את הבקעה הרחבה.

השביל מגיע אל סיומו בשרשרת התילים: תל תאומים, תל רחוב הנודע ותל בית שאן- בגן הלאומי בית שאן.

הטיול בשביל מאפשר חיבור משמעותי לנופי העמק, לחלוצי העמק, ולהיסטוריה המסעירה והרוויה של המקום. הטיול מאפשר מגע עם צמחיה מגוונת שמקורותיה מגוונים: צומח גלילי, צומח ערבתי וצומח מדבר, ועימם גם מגוון בעלי חיים נדירים אשר עדיין ניתן לפגוש באופן חופשי בטבע: צבי ארץ ישראלי, דורבנים, מגוון גדול של מכרסמים, זוחלים וחרקים אחרים.

קבוצות של משפחות, תלמידים, חיילים ואחרים המעוניינות לבוא ולקחת חלק בבניין השביל מוזמנות לפנות לדרור 054-6745341, ולקבל מידע על המסלולים.

חגי תשרי תשע"א:

עונת הנדידה החלה , וניתן להגיע לעמק לקראת שקיעה ולפגוש את להקות הענק של העופות הנודדים מתמקמות בבריכות הדגים ובחורשות העמק לחניית לילה.

טיולים בשביל עמק המעיינות בין מעיינות.

 

טיולים בכיכר הירדן- ניתן לצעוד בשביל מגני חוגה צפונה דרך אתר "גשר" ההיסטורי, ומשטרת גשר עד לנהריים  בקטעי שביל אשר מעולם לא טויילו בעבר- בנוף ערבתי מבודד ושקט הצופה אל נהר הירדן הזורם בסמוך ומעבר לגדר הגבול- ואל מורדות הרי גלעד עם החלקות החקלאיות הנסתרות בגדות הנהר.